O nás

Základní škola a Mateřská škola Těškovice je příspěvkovou organizací obce Těškovice.

Základní škola je malotřídní, ve třech třídách se vzdělávají žáci 1. – 5. ročníku ZŠ. Žákům se věnují tři pedagogové, ředitelka školy a vychovatelka školní družiny. Budova základní školy prošla rozsáhlou rekonstrukcí a modernizací a v současné době se v ní nachází tři moderní učebny, tělocvična, počítačová a jazyková učebna, sborovna, environmetální učebna, školní družina a ředitelna.

IMG_4746

Mateřská škola je rozdělena na dvě třídy, pro mladší a pro starší děti. Ve dvou třídách s celodenním provozem se o děti starají čtyři pedagogové. Společně se školní jídelnou se nachází v samostatné budově naproti základní škole. Mezi mateřskou školou  a základní školou se nachází prostor pro hraní, pískoviště a také hřiště.

V září 2021 byl ukončen projekt „Školní zahrada všemi smysly“, jehož hlavní myšlenkou je umožnit žákům praktickou výuku v oblasti environmentální výchovy.