Spaní ve škole a poslední školní den v roce 2023

Ve čtvrtek 21. prosince 2023 v 18.00 hod se otevřely dveře naší základní školy všem odvážným žákům, kteří chtěli zažít školu v noci. Na 33 žáků se tak ubytovalo ve žluté a fialové učebně. Nejprve si všichni připravili své karimatky, matrace, spacáky, polštářky, pyžamka a hlavně spací plyšáčky. 

Poté všechny žáky v tělocvičně přivítala paní ředitelka a večerní program zahájila sportovními hrami s míčem. Starší žáci hráli vybíjenou na kapitány a mladší žáci hru všichni proti všem. Bohužel počasí nepřálo původně plánované noční vycházce. Následoval projekt Na stopě Evropě, ve kterém žáci prezentovali informace o Německu (info zde).

Po jeho skončení následovalo večerní čištění zoubků a večerka. Někteří do večerky stihli smlsnout i pizzu, brambůrky, popcorn a různé sladkosti. 

Noc zvládli všichni žáci výborně, ani prvňáci se nebáli a nikdo nechtěl v noci odejít domů. Ráno byl budíček v 6.45 hod, následovalo balení nočního ležení a snídaně. 

V osm hodin, s prvním zvoněním, byli všichni žáci již ve svých třídách a začalo Vánoční jiskření – rozbalování vánoční dárků, povídání si o Vánocích, vánočních zvycích a mlsání vánočního cukroví. 

Třetí a čtvrtou hodinu proběhl EVVO výukový program – Jak se rodí perníček.

Žáci vyhledávali a prezentovali informace o původu perníku, z jakých surovin se vyrábí a jak dané suroviny získáváme. Mladší žáci dekorovali perníčky na iPadech, dokreslováním perníčků zase procvičovali osovou souměrnost. Na závěr si žáci nově získané informace ověřili v Kahootu. 

Bylo to náročných 18 hodin strávených ve škole, ale všichni si je náramně užili. 

Fotografie – spaní ve škole

Fotografie EVVO

03.01.2024