Za oponou s Dominikem Fajkusem - hudební představení v MŠ a v ZŠ

Ve středu 25.10.2023 do mateřské školy ráno zavítal pan Dominik Fajkus, který přijel představit hudební program s názvem Projekt za oponou. Jedná se o interaktivní hudebně vzdělávací program, který zábavným způsobem propojuje klasickou a soudobou hudbu. Děti byly hravým způsobem vtáhnuty do programu, ve kterém si zopakovaly a zrytmizovaly známe písničky zcela  jinou formou, než znaly doposud. Dozvěděly se, kdo byl W. A . Mozart, Ludvík van Beethoven či Bedřich Smetana. Program se dětem moc líbil a určitě se těšíme na další setkání.

Ve středu 25. října 2023 naši školu navštívil opavský hudebník a skladatel Dominik Fajkus se svým hudebním pořadem pro žáky. Žáci si v jeho podání vyslechli skladby známých světových skladatelů a dále se dozvěděli zajímavosti z jejich života. Společně si také zazpívali známé lidové písně a v hudebním kvízu poznávali úryvky filmové hudby. S hudebním programem byli žáci velice nadšeni a již teď se těší na další setkání.