Den pro rodinu

V pátek 23. června 2023 připravila Základní škola a Mateřská škola Těškovice představení pro rodiče a rodinné příslušníky našich žáků a dětí s názvem V pohádkovém lese. Starší žáci nacvičili známou pohádku O koblížkovi, který se snažil pomocí písniček utéct mlsným lesním zvířátkům. Aby na to nebyl Koblížek sám, pomáhali mu ostatní žáci a také děti z mateřské školy. Ty zatančily a zazpívaly šmoulí a pirátské písničky a přednesly básně o maminkách. Žáci první třídy roztančili i diváky v sále svým ptačím tancem. Žáci druhé a třetí třídy zavedli přítomné diváky mezi strašlivé loupežníky. Přesto se jim nepodařilo Koblížka uhájit před mlsnými liškami. Vše zachránila babička, která napekla nové koblížky a na závěr si spolu s dědečkem vyslechla vystoupení Dětského pěveckého sboru Jasmínek pod vedením ředitelky ZŠ a MŠ Těškovice.

Poděkování za představení patří všem účinkujícíma pedagogům, dále obci Těškovice za poskytnutí sálu v kulturním domě a panu R. Hozovi za ozvučení představení. Také tímto děkujeme Spolku rodičů při ZŠ a MŠ Těškovice a  Zahrádkářům Těškovice za zajištění a prodej občerstvení během této akce.