Beseda s chovatelkou

Ve čtvrtek 1. června 2023 naši základní školu navštívila paní Štaufčíková z Bítova, která je chovatelkou ušlechtilých plemen slepic. Žákům přivezla na ukázku jak kuřátka, tak dospělé slepice a kohouty, které vystavuje na chovatelských soutěžích. Žáky seznámila s různými zajímavosti o chovu slepic. Jak a čím je krmit, proč je důležité uklízet kurník, jaké mohou mít nemoci, jaká plemena chová, jaké váhy a výšky dorůstají. Věděli jste, že se původně chovali slepice jen pro kohoutí zápasy, tedy pro lidskou zábavu, a až později na vajíčka a maso? Nebo že největší druh slepic může dorůst až 80 cm? 

Největším zážitkem pro všechny žáky byla možnost si slepičky a kohoutky pohladit a pochovat v náručí. Na závěr besedy si přišly slepičky prohlédnout také děti z naší mateřské školy. Beseda se žákům velice líbila a měli k chovu slepic hodně zajímavých dotazů. Děkujeme paní Štaufčíkové za návštěvu a těšíme se na další setkání.