Vynášení Morany

Základní škola a Mateřská škola Těškovice ve spolupráci s Obecním úřadem Těškovice a spolkem rybářů Hildegron Carp Team Těškovice uspořádala v pátek 31. března oslavu jara s vynášením Morany. 

Žáci a děti se společně se svými rodiči, stejně jako kdysi naši předci, vydali s postavou Morany na cestu obcí, od budovy základní školy k parčíku před Šupinou, kde byl pro všechny přihlížející připraven krátký program. Žáci a děti zazpívali jarní píseň a přednesli básně o Moraně a příchodu jara. Poté byla Morana utopena v kádi a tímto byla v Těškovicích ukončena zima. 

Děti a jejich rodiče si pak zasoutěžili v připravených aktivitách a vyzkoušeli si své znalosti o pohanském zvyku Vynášení Morany. Mezitím členové rybářského spolku připravili občerstvení, a to opékání buřtů a výborné hamburgery.

Děkujeme všem, kteří se na organizaci akce podíleli a pomohli tak přiblížit dětem zvyky našich předků.

Děkujeme také všem návštěvníkům, rodičům, dětem a žákům, kteří i přes slibované deštivé počasí, přišli a užili si skvělé odpoledne.