Jarní beseda se zahradkáři

Ve čtvrtek 31. března naši školu opět navštívili členové spolku Zahrádkáři Těškovic, pánové Jiří a Zdeněk Kupkovi, kteří připravili pro žáky besedu o jarní přírodě a o jarních pracích na zahradě. Nezapomnělo se ani na tradiční poznávání jarních květin, větviček ovocných stromů či prvních jarních bylinek. Úplnou novinkou pro všechny byla rostlinka smilu italského, který voněl jako typické polévkové koření – maggi nebo čínská pažitka, která má oproti obyčejné pažitce ploché listy. Na ochutnávku přinesli žákům křížaly z jablek a hrušek, které všem velmi chutnaly. Na závěr si odvážlivci mohli „pohladit“ trnité kaktusy, nejstarší z nich měl 50 roků, ale také největší ostny. Děkujeme oběma pánům za skvělou besedu. Na každém setkání nás překvapí něčím novým, takže už teď se těšíme, čím nás ohromí příště.

04.04.2023