Polytechnické vzdělávání v MŠ A ZŠ

Polytechnika v MŠ

V naší mateřské škole děti moc rády tvoří. A dnešní den byl plný tvoření, kterého si děti náležitě užily. Byly seznámeny s Tvořením ze dřeva. Jde o dřevěné polotovary, ze kterých zhotovují vlastní rukou hračky, dárkové předměty aj. Dnes děti vytvořily pro maminky květinu. Tato tvořivá činnost rozvíjí jemnou motoriku, fantazii, samostatnost a vůbec praktickou zručnost, kterou děti v poslední době tolik postrádají. Dětem se akce velice líbila, byly moc pochváleny a těšíme se na další setkání. 

Polytechnika v ZŠ

V úterý 21. března proběhlo v naší základní škole polytechnické vzdělávání, během kterého naši žáci pracovali se dřevem a nástroji. Prvňáci si z jednotlivých dřevěných komponentů vyrobili slunečnici, žáci 2. a 3 . ročníku pak plachetnici. Starší žáci vyráběli krmítka pro ptáčky a starší žákyně domeček pro křečka. Všem žákům se jejich výrobky velmi povedly, ke zhlédnutí zde:

23.03.2023