Putování za kamarády do základní školy

Ve čtvrtek 13.října 2022 přišli žáky první třídy navštívit předškoláci z naší mateřské školy v rámci projektu Putování za kamarády do základní školy. Nejprve si prohlédli třídu prvňáčků, seznámili se s třídní učitelkou Silvií Karešovou a třídním maskotem, kocourkem Samem a prohlédli si učebnice, ze kterých se učí žáci v první třídě. Protože tématem tohoto setkání byl podzim, společně školáci a předškoláci pomocí aplikací na iPadech třídili obrázky podzimního ovoce a zeleniny. Poté se všechny děti společně vydaly na zahradu hledat ukryté karty s různými druhy hmyzu, který také poznávaly. A na závěr setkání, pomocí lupy a mikroskopu, pozorovaly podzimní změny na naší školní zahradě. Předškolákům se ve škole líbilo a už se těší na další společné setkání.