Den dětí v základní škole

Ve čtvrtek 2. června jsme v naší škole oslavili Den dětí. Ale co by to bylo za oslavu bez občerstvení. Proto žáci 1. – 4. ročníku vyrazili hned ráno na nákup. Naštěstí nemuseli chodit daleko, naším obchodem se stala školní zahrada. Z ní připravili báječné jednohubky s ředkvičkami, řeřichou a pažitkou. Dále hlávkové saláty se třemi druhy zálivek a jen tak na ochutnání nakrájeli první kedlubny. A na přípitek si každý žák namíchal zdravý nápoj z našich bylinek. Součástí občerstvení byla také ochutnávka mléčných výrobků od firmy Happysnack – ochucená mléka, tvrdé a ochucené žervé sýry. Po svačince se uskutečnilo sportovní klání v netradičních disciplínách, které si pro ostatní žáky vymysleli a připravili žáci 5. ročníku. Soutěžilo se ve střelbě lukem, v krmení Pepy, v běhání v gumácích, v lovení rybiček, v tančení po dobu 1 minuty, v hodu špejlí do dálky a v luštění číselné šifry. Všichni si tento krásný a slunečný den báječně užili.Poděkování patří všem, kteří se na přípravě Dne dětí podíleli a kteří poskytli pomůcky do soutěží. Dále děkujeme Klubu rodičů, který dětem, jako dárek k tomuto dni, zakoupil sklenice na přípitek.

03.06.2022