Rebarborové galetky

Naše školní zahrada začíná dětem vydávat za to, že se o ni pečlivě starají a pravidelně ji zalévají, své nepřehlédnutelné výpěstky. Tyto využíváme v naší Kuchařské školičce. A první přišla na řadu rebarbora. Nejdříve ji děti využily jako slunečníky, protože zrovna hodně svítilo sluníčko. Pak si ji odnesly ze zahrady do kuchyňky ve školní družině, kde ji náležitě zpracovaly. Očistily, zbavily slupky, nakrájely a smíchaly s cukrem a skořicí. Sladkou rebarboru pak dávaly do těsta a po chvíli pečení si pochutnávaly na rebarborových galetkách. Tím však jejich práce neskončila. Jelikož jsme EVVO družina, zbytky rebarbory, které se nedaly zpracovat, jako listy a slupky, děti odnesly do školního kompostéru. Povídali jsme si o tajemství kompostování, jak o přírodu pečovat, a pokud si něco z přírody vezmeme, tak jí to můžeme různými způsoby vrátit. Jsme hodně zvědaví, kterou další dobrotu nám naše školní zahrada přichystá.

13.05.2022