Tvoříme a pečeme

Vyrábění polštářků

Velikou radost zažili žáci kroužku Objevujeme a tvoříme a také žáci naší školní družiny při  vyrábění polštářků, které jsme naplánovali a zrealizovali ve čtvrtek 21. 4. Nastříhanou látku na polštářek si každý mohl pokreslit pomocí fixů na textil, poté je paní vychovatelka částečně zašila, žáci naplnili vatelínem a pak byl zašit i poslední kousíček. Věříme, že se všem dětem bude na těchto vlastnoručně vyrobených polštářcích sladce spinkat!

Pečení perníčků

Ve čtvrtek 7. 4. 2022 své síly spojili žáci kroužku Objevujeme a tvoříme s žáky školní družiny, aby pod vedením paní vychovatelky a paní učitelky napekli perníčky. Tyto si na velikonoční výstavě mohl každý z návštěvníků nazdobit, odnést domů nebo ihned sníst. Děti se seznámily nejen s recepty, ale taky s vlastním pracovním postupem. Věříme, že si naši žáčci své dovednosti odnesou do dalšího života.

28.04.2022