Dopravní hřiště pro děti z MŠ

Ve středu 16. 3. přijelo do našeho kulturního domu pojízdné Dopravní hřiště, aby zde uspořádalo vzdělávací akci pro naše nejmenší. Vzdělávání jsme mohli zrealizovat díky dotace z OÚ v Těškovicích prostřednictvím Spolku rodičů z financí z minulého školního roku. S blížícím se jarem začnou děti chodit více ven, jezdit na kolech, koloběžkách a odrážedlech a to nejen na hřištích a dvorech, ale i na silnicích.  Jak provoz zvládnout co nejlépe, jsme se dozvěděli právě dnes na lekci dopravní výchovy. Náš KD se rázem přeměnil na silnici s přechody pro chodce, dopravními značkami i kruhovým objezdem. Na nás už bylo naučit se, jak se správně a bezpečně  na silnici chovat. Seznámili jsme se se základními dopravními značkami, jak a kde správně přecházet silnici, zahráli jsme si na policisty, kteří za přestupky rozdávají pokuty. Ale nejvíc se nám líbila jízda na malých elektroautech a čtyřkolkách. Věříme, že z nás jistě budou dobří chodci i řidiči! 🙂

17.03.2022