Projektová výuka Zvířata a rostliny v zimě

V pondělí 31. ledna se po rozdání vysvědčení uskutečnila v naší škole EVVO projektová výuka na téma Zvířata a rostliny v zimě. Na úvod žáci 4. a 5. ročníku předvedli své prezentace, v nichž ostatní žáky učili rozpoznávat listnaté a jehličnaté stromy, určovat přezimují ptactvo a rozlišovat pro ně vhodnou potravu do krmítek a dozvěděli se, jak přezimují hadi, ježci, ryby a plazi. V dalších dvou vyučovacích hodinách plnili žáci praktické úkoly: poznávali větve a plody stromů, stopy a hlasy zvířat a ptactva, skládali pexeso a plnili vědomostní kvíz o přírodě. Věděli byste, kolik kyslíku dokáže vyprodukovat velký buk za 1 den nebo kolik procent smrkových porostů je ve střední Evropě poškozených? Pokud ne, zeptejte se našich žáků. Všichni byli z projektového dne velice nadšení a již se těší na další projektovou výuku na jaře. 

31.01.2022