Zlatý recitátor

Ve středu 19. ledna 2022 se po roční přestávce konala tradiční recitační soutěž Zlatý recitátor. Ve třech kategoriích přednášeli žáci básně různých autorů. V kategorii 1. ročník získal první místo Matouš Hoza, který nám z důvodu nemoci zaslal video se svojí recitací, na dalších místech se umístili Damián Mozol (2. místo) a Daniel Poslušný (3. místo).  V kategorii 2. – 3. ročník se na prvním místě umístila Isabella Farníková a další místa obsadili Eliška Zacharová (2. místo) a Štěpán Nohel (3. místo). V poslední kategorii 4. – 5. ročník zvítězila Amálie Matyášková, před Kateřinou Matyáškovou (2. místo) a Evou Šindlářovou (3. místo). Všichni soutěžící předvedli skvělé výkony a pro porotu bylo velmi obtížné vybrat ty nejlepší recitující.

Soutěž Zlatý recitátor je meziškolní soutěží. Vzhledem k epidemické situaci se ani letos meziškolní kolo neuskuteční přímým setkáním recitátorů ze zúčastněných škol. Každá škola však vybere jednoho zástupce, jehož přednes natočí na video a odešle k posouzení porotě. Naši školu reprezentuje Amálie Matyášková, držme si palce, ať uspěje mezi soutěžícími ze ZŠ Olbramice, ZŠ Kyjovice a ZŠ Zbyslavice. 

20.01.2022