Vánoční jiskření v ZŠ, ŠD a v MŠ

ZÁKLADNÍ ŠKOLA:

Poslední školní den roku 2021 se nesl v duchu Vánoc. V celé škole zavonělo vánoční cukroví a rozvinula se vánoční nálada. Žáci si povídali o vánočních tradicích a zazpívali si vánoční koledy. Nejvíce se však těšili na vánoční dárky. Do družiny obdrželi několik nových her a super boby. Největším zážitkem tohoto dne bylo online setkání s kamarády ze základní školy ve Valašské Bystřici. Dětský pěvecký sbor Jasmínek zazpíval 2 písničky  a žáci 2. – 3. ročníku zatančili tanec na vánoční píseň. Naši kamarádi nám zazpívali vánoční koledu a vzájemně jsme si popřáli krásné Vánoce. Těšíme se, až se s nimi zase setkáme. Tímto zážitkem jsme se také vzájemně rozloučili a ukončili tento výjimečný den. 

ŠKOLNÍ DRUŽINA

Poslední den tohoto roku si děti ve školní družině užily opravdu naplno a se vším co k Vánocům patří. Dostaly nové nádherné didaktické hračky a hned vyzkoušely jejich kvalitu v provozu. Nadšení bylo obrovské a Ježíšek byl tisíckrát pochválen. Až si vánoční dárky prohlédly, mohly si vyrábět textilní vánoční skřítky, které si odnášely jako dárky pro rodinu. K zábavě nechyběl samozřejmě vánoční dětský punč a brownies. Už teď se těšíme na první družinový den v Novém roce, abychom ho řádně oslavili a k tomu nebudou chybět jednohubky, které si připravíme v další lekci Kuchařské školičky. Nyní nezbývá, než všem popřát veselé Vánoce a šťastný Nový rok!

MATEŘSKÁ ŠKOLA

Dnešní dopoledne v mateřské škole proběhlo v duchu vánočních tradic. Děti si vyzkoušely rozkrojení jablíčka, házení střevíčkem, pustily si svou lodičku a odkrývaly štěstíčka. V průběhu těchto zábavních činností jsme si všichni společně zazpívali vánoční koledy. Vzhledem k tomu, že mnoho dětí je stále ještě v nařízené karanténě, dárky pod vánočním stromečkem si budou moci rozbalit po vánoční nadílce až po svém návratu 3. 1. 2022. Přesto se všichni na tento „Velký den“ v mateřské škole velmi těšíme.