BAREVNÝ TÝDEN

V týdnu od 14. 6. – 18. 6. 2021 proběhl ve školní družině BAREVNÝ TÝDEN. Každý den nás provázela jiná barva a s ní spojené různé aktivity. V pondělí byl Modrý den, který jsme započali písničkou „Modrá je dobrá“. Zaměřili jsme se na vodu a vše kolem ní. Děti zjistily, proč se Zemi říká Modrá planeta. Vyzkoušeli jsme si vědecké experimenty, abychom v praxi zjistili, že molekuly vody mají tahovou sílu a vytvářejí povrchové napětí. Také jsem si vyzkoušeli, jak molekuly vody drží pohromadě do určitého množství. Na závěr modrého dne jsme vyráběli z papíru 3D akvárium. Dále nás čekal Žlutý den, ve kterém jsme si povídali o slunci a prázdninách. Vyšli jsme si na louku a do lesa a hledali všechny květy v odstínech žluté. Posbírali jsme květy černého bezu a z nich potom udělali domácí sirup. Na závěr jsme vytvářeli žluté cedulky k domácímu sirupu. Středa byla ve znamení zelené barvy. Tentokrát jsme se zabývali tématem deštného pralesa, který zaujímá největší zelené plochy na naší planetě. Děti si vytvořily masky, které by mohly použít jako maskování v divočině a zároveň jsme shlédli pohádku Esa z pralesa, kde jsme se pro výrobu kostýmů mohli inspirovat. Den jsme zakončili zeleným drinkem s mátou a domácí bezinkovou šťávou. Jako čtvrtý v pořadí byl Červený den. V tomto dni jsme si povídali o krvi jako nejdůležitější tekutině, shlédli jsme jeden díl ze seriálu Byl jednou jeden život, který byl zaměřený na téma krev. Následně jsme si povídali o první pomoci, zopakovali si telefonní čísla integrovaného záchranného systému a vyzkoušeli si v praxi, jak by se děti měly zachovat, kdyby potkaly někoho zraněného.

Barevný týden jsme zakončili barevným dnem, kdy jsme si nabarvili trička do všech barevných odstínů, které se nám líbily.

23.06.2021