Planetárium v MŠ

Středeční dopoledne 19. 5. 2021bylo pro naše děti z MŠ výjimečné zajímavou aktivitou. Do školy přijelo pojízdné planetárium, které rozprostřelo svou kopuli v tělocvičně ZŠ. Po úvodním seznámení, co to vlastně planetárium je, jsme vstoupili do tmavé, pro nás tajemné kopule, kde jsme zhlédli interaktivní pohádku O Červené Karkulce. Ale tady byla cesta Karkulky za babičkou delší a dobrodružnější. Babička prošla s dětmi čtyřmi ročními obdobími, stroj času nás přenesl do prehistorie za dinosaury, mamuty a pralidmi, raketou jsme se dostali do vesmíru k planetám Sluneční soustavy a také na Měsíc. Kouzelným dalekohledem jsme pozorovali souhvězdí, padající hvězdy i družice. Nakonec se Karkulka s babičkou šťastně shledaly. A co se stalo s vlkem? Toho Karkulka poslala hned na začátku pohádky na opačnou stranu. Určitě ještě bloudí lesem a hledá babiččinu chaloupku. A co napsat závěrem?

Podívaná s bohatými zážitky byla úžasná, dětem se líbily zejména světelné efekty hvězd. Tímto velmi děkujeme našemu zřizovateli, OÚ Těškovice, který poskytl mateřské škole prostřednictvím Spolku rodičů dotaci na tuto nevšední vzdělávací akci.

25.05.2021