Pohádka Houbařská

V pondělí 17. 5. 2021 k nám opět zavítalo divadlo Koloběžka s Houbařskou pohádkou. Z kouzelného semínka se v pohádkovém lese vyklubal hříbek Poddoubáček, kterého babička Babka začala seznamovat s ostatními houbičkami, hlavně s krásnou hraběnkou Muchomůrkovou. Děti se naučily houbí tělocvik. Do pohádkového lesa přišli dva houbaři – Honzík a Hanka, jenže Honzík se v lese neuměl opravdu chovat (křičel, rozhazoval odpadky, kopal do houbiček aj.). Když při odpočinku u mechu Honzík s Hankou usnuli, pozval si Poddoubáček s Muchomůrkou na pomoc čaroděje Fousoděje. Ten přičaroval Honzíkovi lásku k lesu. Jak to v pohádkách bývá, tak i v té naší byl šťastný konec. Pohádka byla nejen poučná, ale i veselá, plná písniček. Všem se nám moc líbila a těšíme se na další návštěvu.

17.05.2021