Den Země v MŠ

V rámci celotýdenního tématu, které se odehrával v duchu oslavy svátku Dne Země, provedli naši předškoláci úklid lesa v blízkém okolí mateřské školy. Děti si vzaly rukavice a do práce se pustily s velkým odhodláním. Byly nemile překvapené, kolik nepořádku se v lese našlo během krátké chvíle. Snažíme se děti vést k tomu, aby si uvědomily, jak je důležité chránit přírodu a vše, co s ní souvisí. Připomněli jsme si také, co nám na oplátku příroda dává.

Během týdne nás doprovázel skřítek Lesánek, který nám vysvětlil, proč je důležité třídit odpad a také jsme se dozvěděli nové zajímavé poznatky. Děti si v rámci výtvarné činnosti vytvořily kontejnery na papír, plast a sklo. Lesánek nám také prozradil, že zná další typy kontejnerů, například na textil, baterie, oleje atd.

I když máme v současném nařízení vlády zákaz zpěvu v MŠ, jeden z našich kamarádů nás seznámil a zarecitoval nám píseň „Matko Země, tvá síla je ve mně“, kde zazněla velice moudrá slova.

Děti se již nyní těší na další společné zážitky, které nás ještě do konce školního roku čekají.

23.04.2021