Slavnostní pasování dětí z MŠ na školáky

Ve čtvrtek 26. 6. 2020 proběhlo slavnostní pasování dětí na školáky. Předškoláci si naposledy připomněli naši přivítací básničku O sovičce a poté vše mohlo vypuknout. Každý správný předškolák musí ukončit docházku v mateřské škole složením „školkové maturity“ před přísnou porotou. Všechny děti dostaly otázku, na kterou musely odpovědět. Pak proběhla vědomostní hra „Ano x ne“, kdy se děti musely rozhodnout, zda je tvrzení správné a které naopak špatné. Děti se u toho pořádně zapotily. Dalším úkolem bylo vyhledat své jméno na pasovací listině a přidat k němu razítko. Následovalo složení slibu, který museli budoucí prvňáčci správně odříkat. Přiložením dvou prstů na moudrou knihu svůj slib potvrdili. Děti dostaly dárky v podobě knihy, vysvědčení a batůžku, který si mohou samy vybarvit. Potom rovněž poděkovaly všem zaměstnancům MŠ a předaly jim malou pozornost. V závěru této malé společenské události paní kuchařky všem dětem rozdaly nanuky.

Loučení bylo dojemné a doufáme, že na nás naši budoucí prvňáčci nezapomenou a budou na mateřskou školu s láskou vzpomínat.  

29.06.2020