Jak se žije v mateřské škole

Na návrat do naší mateřské školy jsme se všichni těšili hlavně proto, že si užijeme sluníčka a přírody. Právě proto jsme zvolili tato témata. Děti se hravou formou seznamují s životem v lese, v přírodě, v trávě, u vody pouze podle obrázků a knih, jelikož počasí a současná situace nám nepřeje. Museli jsme veškeré aktivity přesunout do herny a třídy. Vyprávíme si i o tom, kde a jak bychom chtěli strávit dovolenou. Děti se pomocí prožitkového učení vypravily k moři a seznámily se s mořskými živočichy. Dále se věnují svým oblíbeným činnostem jako je například konstruování ze stavebnic, hry se zvířátky, hry s auty, námětové hry, grafické cvičení, vybarvování omalovánek na přání a individuálním pohybové aktivity. Děti si rády poslechnou poutavé příběhy a pohádky z nových knih, u kterých se krásně usíná. Je až překvapující, jak si takto malé děti zvykly na nový režim a zvýšené hygienické nároky, které vyžaduje současná situace.

12.06.2020