2. třída SOVIČKY - náměty na aktivity se staršími dětmi

Vážení rodiče,

mateřská škola je stále s vámi a ráda by vám zůstala oporou i v těchto nepříznivých dnech, kdy máme všichni obavy o své zdraví i o zdraví svých blízkých. Víme, že děti tuto atmosféru a strach rodičů podvědomě vnímají a vypořádávají se s ní po svém. Proto jsme se rozhodly, že vám na naše webové stránky vložíme dávku inspirace, námětů a nápadů. Naleznete zde především odkazy na zajímavé dětské stránky.

Hrejte s dětmi společenské hry, čtěte si, skládejte s nimi puzzle, stavte z kostek nebo jiných konstruktivních stavebnic. Najděte si prostor na rozehrání námětových her – děti vám mohou pomoci v kuchyni, v dílně, na zahradě… a rázem máte hru „Na kuchaře“; „Na maminku“; „Na zahradníka“; „Na montéra“. To vše je velmi přínosné pro přirozený vývoj vašeho dítěte a rozvoj všech jeho potřebných kompetencí. Nezapomeňte s dětmi chodit ven na procházky do přírody.  Tam budete sami a je zde spousta možností, jak své děti zabavit – tvoření mechových domečků v kořenech stromů s využitím přírodnin, sestavování obrazců z nasbíraných přírodnin, slalom mezi stromy, kreslení v písku, v hlíně atd.

Věřte, že tato doba má i svou pozitivní stránku a tou je čas strávený se svou rodinou. Budeme rády když se s námi podělíte o fotografie či videa aktivit a činností – katerina.parmova@zsteskovice.cz

Držme si palce, ať současnou těžkou dobu ve zdraví všichni přečkáme a brzy se opět sejdeme s dětmi v naší mateřské škole. Vaše paní učitelky Katka a Jana.

19.04.2020