Spaní ve škole

Předposlední lednová noc byla pro naše žáky výjimečná. Ve středu 29. ledna v 18.00 hodin se budova školy otevřela pro odvážlivce, kteří se nebáli přenocovat ve spacáku, na karimatkách a hlavně bez rodičů. Prvňáci, druháci a třeťáci si připravili spaní v modré třídě, celkem 17 žáků a šestnáct čtvrťáků a páťáků přespalo ve fialové třídě. Před večerní vycházkou si každá skupinka nocležníků zahrála vědomostní kvízy. Po více jak půlhodinové večerní procházce spojené s pozorováním hvězd se všichni připravili na spaní a vyčistili zoubky. Modrá skupina si poslechla večerníčky, četbu z knihy, popřáli si dobrou noc a 21.30 hodin už všichni spokojeně spali. Ráno byl budíček v 7.00 hodin, po něm hned rozcvička, úklid tříd a snídaně. Se zvoněním už všichni seděli v lavicích a čekali na svá vysvědčení. Přespávání se všem líbilo. Byla to malá zkouška na školu v přírodě, která nás čeká v červnu.

04.02.2020