Preventivní program s tematikou bezpečí na internetu

V pátek 15. ledna se pro naše žáky uskutečnil preventivní program, který je seznámil s hlavními riziky internetu a on-line prostředí. Beseda Kamarádi on-line byla určena pro žáky 1.-2. třídy. Lektor RNDr. Bc. Ludvík Hanák vyprávěl autentické příběhy, pomocí nichž žákům předal praktické rady a nápady v boji proti častému a nadměrnému používání internetu. Pro starší žáky měl lektor připravenou besedu na téma YouTube a YouTubering. Žáci se dozvěděli nejen zajímavé informace o vzniku internetového serveru YouTube, ale především byli seznámeni s riziky sledování různých videí a YouTuberů a  jak je důležité umět rozpoznat, co je pravda a lež v prostředí on-line. Obě besedy byly pro žáky inspirativní a přínosné pro plánování jejich volného času, který se dá využít lépe než hraním počítačových her a sledováním různých sociálních sítí. 

21.01.2020