10. leden – Mezinárodní den tuleňů, lachtanů a velryb

V úterý 10. ledna proběhl na naší škole projektový den k Mezinárodnímu dni tuleňů, lachtanů a velryb. Tento významný den se slaví,  protože tuleni, lachtani a velryby jsou vzácní savci, kterých v přírodě ubývá a tak je potřeba je chránit. Žáci vyhledávali a zpracovávali informace o těchto ohrožených druzích živočichů a namalovali nádherné obrázky. V hodinách prvouky a přírodovědy žáci prezentovali své projekty a dozvěděli se spoustu nových informací.

Věděli jste, že….

  • Lachtani vydrží pod vodou na jedno nadechnutí až půl hodiny?
  • Lachtan kalifornský se dá snadno ochočit a dokonce se naučí i nejrůznějším žonglérským kouskům?
  • Tuleni používají ocasní ploutve jako ploutev, bočními pouze kormidlují. Lachtan to má úplně naopak?
  • Samice velryb jsou zpravidla větší než samci?
15.01.2020