Vánoční koncert aneb Aniččino vánoční odpoledne

V pátek 13. prosince se uskutečnil ve velkém sále kulturního domu Vánoční koncert žáků a dětí ze Základní školy a Mateřské školy v Těškovicích. Všichni návštěvníci se v tento den na okamžik ocitli v pokojíčku u nemocné Aničky, kterou přišli navštívit a rozveselit její kamarádi. Pro Aničku a tedy i pro diváky si naši žáci připravili několik tanečních vystoupení na hudbu známých vánočních písní a netradičně pojatou pohádku O perníkové chaloupce. V programu se svými písněmi Zimo, zimo, Medvědí jazz a Veselá zimní nálada také vystoupily děti z pěveckého sboru Jasmínek, poté si diváci vyslechli hru žáků, navštěvujících Základní uměleckou školu v Bílovci, na sólové hudební nástroje: klavír, housle a akordeon. Děti z mateřské školy si připravily básničky s vánoční tématikou, zazněly písně Advent, Půlnoční, Předvánoční, Hvězdička. Starší děti zatančily taneček na píseň Lední show a mladší děti na píseň Halleluja.
Na závěr koncertu všichni žáci společně zazpívali píseň Vánoční přání, pak paní ředitelka poděkovala všem účinkujícím, pedagogům ZŠ i MŠ, p. zvukaři, R. Hozovi a popřála divákům krásné prožití vánočních svátků a úspěšný nový rok 2020.