Exkurze žáků ZŠ do Rožnova pod Radhoštěm

Ve středu 10. prosince vyjeli naši žáci na exkurzi do Rožnova pod Radhoštěm. Zde si pod odborným výkladem prohlédli výrobnu svíček a vyzkoušeli si techniku barvení svíček namáčením v horkém barevném vosku. Vlastnoručně obarvenou svíčku si pak zabalili a přivezli rodičům domů. Před výrobnou svíček žáky zaujal obří adventní věnec, který měl kovový základ obalený chvojím. Svíčky byly vyrobeny z plechu a byly vyplněny voskem, který neustále hořel.Dále žáci navštívili expozici Valašsko v rožnovském skanzenu. Dozvěděli se o životě na Valašsku a o tradičních výrobcích z ovčí kůže. Zde si také zakoupili drobné suvenýry a dárečky. Exkurze se žákům velice líbila a už se těší na další. Tato exkurze, stejně jako další exkurze do Světa techniky, do Hornického muzea, na Kozí farmu v Havířově a do Dinoparku, se uskutečnila z dotací obecního úřadu. Tímto zastupitelům obce velice děkujeme za finanční příspěvek na dopravu na tyto akce

15.12.2019