Zahrádkářův rok

Sál v kulturním domě v Těškovicích se opět po roce stal místem prezentace darů podzimu a výtvarných prací našich žáků základní školy a dětí z mateřské školy. Ve dnech 24. a 25. října mohli návštěvníci shlédnout výstavu tematicky zaměřenou na roční zahradnické práce. Kromě prohlídky výpěstků ze zahrádek, které darovali rodiče našich žáků a dětí, se návštěvníci seznámili s pranostikami k jednotlivým ročním obdobím, které naši předkové využívali při zemědělských pracích. Výstava se uskutečnila ve spolupráci se spolkem Zahrádkářů Těškovic, kteří pro děti v pátek dopoledne připravili ochutnávku zeleninových pomazánek, jablečného štrůdlu, mrkvánků, mrkvového dortu, dýňového džusu, kompotů a marmelád. Všem připravené dobroty velice chutnaly a děkujeme jim za výbornou svačinku. Poděkování samozřejmě patří také všem, kteří se na výstavě podíleli, ať už darovanými produkty nebo výpomocí.