Záchranáři dětem

V úterý 15. října naši školu navštívili profesionální hasiči z Opavy. Přijeli v moderním hasičském prvovýjezdovém voze CAS 20 Terno v počtu 1 + 3 –  velitel, řidič a 2 hasiči. Naši žáci a také děti ze školky si prohlédli tento vůz a jeho vybavení. Hasiči jim ukázali, jak funguje hydraulické vyprošťovací zařízení, nafukovací nosítka nebo k čemu slouží “sněhulák”. Všichni si vyzkoušeli hasičskou helmu nebo si podrželi hasičskou proudnici. Ti vybraní pak museli zvládnout za 2 minuty obléci si kompletní hasičský oblek a doběhnout v něm ze školy k vozidlu. Také se dozvěděli, co dělají hasiči, pokud nemají výjezd. A všichni už ví, že hasiči jenom nehasí oheň, ale pomáhají lidem a zvířatkům v různých životních situacích. Děkujeme panu Vavrečkovi a jeho kolegům za jejich návštěvu.