Atletický pětiboj v Těškovicích

Ve čtvrtek 30.5.2019 pořádala naše škola atletický pětiboj malotřídních škol.  Na multifunkčním sportovišti jsme přivítali žáky a pedagogy z Bravantic, Kyjovic, Olbramic a Zbyslavic. Soutěžilo se v pěti disciplínách – v běhu na 60m, hodu kriketovým míčkem, skoku z místa, přeskocích přes švihadlo a běhu na 500m. Kromě jednotlivých osobních výkonů se hodnotily také body, které získal každý závodník. Ty se sčítají v celkové výsledky a hodnotí se úspěšnost škol.

Ve sprintu na 60m se nejlépe vedlo Markétce Němcové, která nedala žádnému soupeři šanci a zvítězila ve vynikajícím čase 9,04s. Výborně si vedla i Terezka Němcová s Adélkou Šindlerovou. Všechna děvčata si vylepšila svá osobní maxima!

V hodu kriketovým míčkem výborně zabojoval Matěj Havlásek, dařilo se také Báře Krayzlové a Daliborovi Radvanskému. I oni překonali své osobní rekordy!

V přeskocích přes švihadlo po dobu jedné minuty vyhrála s úctyhodnými 165 přeskoky Markétka Němcová, druhé místo obsadila Sára Venská se 136 přeskoky. Jsou to skvělé výkony. Pochvalu zaslouží i Kačka Matyášková, která bojovala jako lvice a i ona vybojovala cenné body pro školu.

Skok z místa opanovala olbramická atletka  Adélka Pannová. Podařilo se jí doskočit až do vzdálenosti 227cm. Dalibor Radvanský, Klárka Němcová a Adélka Šindlerová doskočili v rozmezí 190 – 178cm, všichni opět přeskočili své dosavadní nejlepší výkony a odměnou získali 22 bodů pro školu.

Závěrečnou disciplínou byl běh na 500m. Na start se postavila Klárka Němcová, Bára Krayzlová a Matěj Havlásek. Hned od startu se do čela závodu dostala Klárka, celý závod „odtáhla“, bohužel v cílové rovince došlo k malé kolizi Klárky s bravantickým závodníkem. Klárka si tak doběhla pro báječné 3. místo. Matěj s Barčou nezůstali pozadu, za své nasazení si doběhli pro 15 bodů.

Součástí klání byl i turnaj ve vybíjené, kde naši žáci ve složení – Dominik Moravec, Erik Rehák, Kristýna Nováková, Niki Šindlerová a dvojčata Hrabovské – vybojovali krásné
2. místo. Pro děti, které nesoutěžily v pětiboji ani ve vybíjené, byla připravena překážková dráha a doplňkové atletické disciplíny.

V celkovém bodovém hodnocení mezi školami se ZŠ Těškovice, díky vynikajícím výkonům všech našich sportovců, umístila na nádherném 2. místě, jen o 8 bodů za prvními Zbyslavicemi.

AP tabulka ZŠ celkové pořadí

Veliké poděkování patří sponzorům, Obci Těškovice, MAS Opavsko a Pekařství Illík, kteří pomohli finančně zastřešit tuto významnou atletickou akci. Poděkování patří rovněž pedagogům a správním zaměstnancům ZŠ Těškovice, dále zaměstnancům OÚ Těškovice i rodičům žáků, kteří pomáhali s přípravami a organizací této významné sportovní soutěže.

03.06.2019