Výlet do Bílovce k hasičům

Koncem května jsme vyrazili do Bílovce navštívit integrované výjezdové centrum. Děti měly možnost prohlédnout si moderní zázemí profesionálních hasičů, mohly si prohlédnout hasičské auto zevnitř, viděly, co vše je ve výbavě vozidla, vyzkoušely si povinnou výbavu každého hasiče např. přilbu, vestu, lehátko pro převoz zraněných a navštívily zázemí hasičů. Zajímavá pro děti byla záchranná požární plošina, která se zvedá až do výšky 30 metrů. V hlavní garáži pro zásahovou techniku jsme viděli umístěné ještě další dva vozy – jeden multifunkční, který veze vodu i vybavení pro dopravní nehody a technické zásahy, dále velkoobjemovou cisternu. Rovněž mají hasiči k dispozici zaparkovaný člun a velitelský automobil, děti mohly vidět také myčku, kde se auta čistí atd. Měli jsme možnost vidět, jak se využívají vyprošťovací kleště při autonehodě. Dětem se prostředí moc líbilo a těšíme se na příští rok, kdy bychom výlet rádi zopakovali. Děkujeme těmto profesionálním hasičům, že nám věnovali svůj čas a předali nám spoustu zajímavých a užitečných informací.

30.05.2019