Děti z MŠ navštívily hrad Starý Jičín

Dne 20. května 2019 jsme se rozjeli do nedalekého okolí na zříceninu HRADU STARÝ JIČÍN. Ani nepříznivé počasí nám nezabránilo se k hradu dostat. Čekalo nás prudké stoupání do kopce, ale děti tuto strmou cestu zdárně zvládly. Z hradní věže jsme mohli vidět široké okolí, které hrad obklopuje. U hradní brány přivítal děti pan kastelán v dobovém oblečení a představil nám pohádku, která na nás čeká.  Jelikož pršelo, zavedl nás do hradní krčmy s krásně roztopeným krbem, kde již bylo připraveno loutkové představení s draky a princeznami. Pohádky byly plné legrace a moc se nám líbily.Poté jsme se vydali na prohlídku věže, kde jsme se seznámili s historii hradu a také jsme viděli čarodějnici, bílou paní, hladomornu a spoustu dalších krásných věcí. Děti byly z atmosféry hradu nadšené a také z poutavého vyprávění kastelána. Tímto chceme poděkovat za uskutečnění výletu zřizovateli a spolku rodičů, díky kterým mohla tato akce proběhnout. Těšíme se na další společné zážitky.

21.05.2019