Kouzelné Vánoce v KD Těškovice

Vánoční vystoupení žáků ZŠ a dětí, které se uskutečnilo v páteční odpoledne 14. prosince, se neslo v duchu vánočních tradic různých zemí světa.

Na úvod vystoupení zazpívaly děti z Dětského pěveckého sboru Jasmínek skladby Spadla bílá hvězda, Dračí rokenrol, Dva mrazíci,  pohádkovou píseň Sen o princi a své vystoupení ukončily vánočními koledami např. Něsem vino do Betlema. Poté vystoupily děti z MŠ, které představily Vánoce v České republice, děti z první třídy přednesly básničky, zazpívaly společně koledu Půjdem spolu do Betléma a zatančily taneček na píseň Cink, cink zvonek zvoní a poté s dětmi z druhé třídy zazpívaly píseň s názvem Vánoční. Starší děti přednesly básničku Hvězdička a také zatančily pásmo na české koledy, např. Narodil se Kristus Pán, na závěr zazněla píseň z pohádky Zimní víla. Po přestávce žáci ZŠ seznámili diváky s tradičními zvyky, vánočními pokrmy a vánočními koledami na Slovensku, v Rusku, ve Španělsku, v Itálii, v Anglii a USA. Své vyprávění doplnili tanci a vánočními písněmi typickými pro danou zemí. Diváci vyslechli italskou koledu Dormi, Dormi, slovensky zpívanou Tichou noc, ruskou píseň Novi Got a nechyběla ani tradiční anglická píseň We wish you a Merry Christmas.Vystoupení ukončila společně zpívaná píseň Vánoce přicházejí.