Záchranná stanice v Bartošovicích

V pátek 2. 11. 2018 jsme s dětmi z mateřské školy vyjeli do Bartošovic, kde se nachází záchranná stanice Dům přírody Poodří. Děti na interaktivní tabuli poznávaly zvířata, které zde můžeme vidět a dozvěděly se, co se jim přihodilo. Také se získaly spoustu informací, týkající se ochrany přírody. Mohli jsme vidět vnitřní expozice – pohled pod hladinu stojatých vod, živočichy lesa apod. V zahradní části jsme viděli dřevěná koryta s protékající vodou, vodní mlýnek a hračky. Na chodnících nás upoutaly otisky stop zvířat. Ve venkovní expozici živých zvířat jsme sledovali více než 30 druhů živočichů – zejména ptáků. S dětmi jsme si řekli, v kterých pohádkách se někteří ptáci vyskytovali. Výlet se nám moc líbil a těšíme se na to, že se zde někdy opět vrátíme.

13.11.2018