Vystoupení ke Dni matek

V neděli 13. 5. 2018 přesně na Den matek, se všechny maminky, babičky, tatínci, dědečci  a hlavně děti ocitli ve vysílání tehdy Československé televize v roce 1985, kdy svůj velkolepý triumf slavila spartakiáda. Ve skromnější podobě na skladbu Zpívejme slunci předvedli svou spartakiádní sestavu prvňáčci ZŠ. Také to byla éra popových písniček, slavné a  oblíbené tehdy bylo duo Hložek a Kotvald, píseň Holky z naší školky v podání dětí z MŠ směle konkurovala originálu. Poté předškoláci řekli pár slov o mamince, aby je vzápětí na jevišti vystřídaly nejmenší děti z mateřské školy, které se proměnily v loupežníky v písni Pod dubem za dubem. Zazněla spoustu známých i neznámých písniček a básniček o maminkách.  Po krátké přestávce ve vysílání, žáci 2. a 3. třídy v pořadu Cvičme v rytme všem připomněli, jak se tehdy cvičilo u televize. Soutěžního pořadu Zpívá celá rodina se s nadšením zúčastnil dětský pěvecký sbor ZŠ Jasmínek a děti z MŠ v kategorii Naši nejmenší. Celým programem nás provázeli a bavili žáci 4. a 5. třídy nejen jako důchodci u televize, ale také jako gratulanti v TKM, FKÚ pátrá, radí, informuje nebo hlavně dámami velmi oblíben pořad Receptář nejen na neděli, kdy v rámci tohoto pořadu p. ředitelka vyhlásila výsledky soutěže rodinných týmů O nejkrásnější květinu. Všem týmům byly předány účastnické listy a nádherné orchideje, které pro tuto příležitost zakoupila ZŠ Těškovice. A výherci se navíc mohli radovat z poukázek v celkové hodnotě 3500 kč, které věnoval Obecní úřad Těškovice. Jako velmi účinná se projevila pozvánka na připravovaný muzikál Žabákova dobrodružství. Celé nepřekonatelné a náročné vystoupení bylo zakončeno předáním rudých karafiátů dětmi maminkám.