Policejní pohádka

Dnes 3. 5. 2018 k nám zavítala pohádka od myšky Klárky a veverky Terky, které se proměnily na detektivky. Obě byly pozvány na detektivní sympozium, které se ve skutečnosti nekonalo, jelikož se řešila loupež. Detektivky se vydaly hledat lupiče značek. Děti si při této zápletce vysvětlily význam značek např. přechod pro chodce, hlavní silnice a dej přednost v jízdě. Najednou se ale značky ztratily. Musel se vypátrat viník. Pod tíhou svědomí se přiznala babička z lesní chaloupky. Kradla je, protože jí za domečkem postavili silnici a ona si myslela, že když je ukradne, auta tam jezdit již nebudou. Než šla babička do vězení, tak si s dětmi prakticky a názorně zopakovala přecházení přes silnici, na semafor apod. Nakonec se babička zachránila a upletla ponožky všem detektivům. Pohádka byla plná písniček, humoru, praktických ukázek s dopravní tématikou. Děti byly aktivně vtaženy do děje a odměnou pro ně byl obrovský potlesk.

 

04.05.2018