POHÁDKA ZE STARÉHO MLÝNA ANEB NEBOJTE SE HASTRMANŮ

V pondělí k nám zavítalo divadlo až z Hradce Králové s názvem Pohádka ze starého mlýna aneb Nebojte se hastrmanů! Jedná se o loutkoherecké představení.  Děti se hravou formou seznámily s postavou vodníka, zjistily jeho vlastnosti, záliby a historický význam v českých pohádkách. Sousedem vodníka byl pan mlynář se svou dcerou Aničkou. Vodník i mlynář byli tvrdohlaví a neustále si dělali naschvály. Začalo to vodníkovým zaklínadlem, kdy zadřel mlýnské kolo, aby mlynář nemohl mlít mouku, poté mu vodník ještě zastavil přísun vody a na oplátku mu mlynář chytil jeho vzácného kapra, pro kterého vodník zrušil všechna kouzla. Pohádka byla velice humorná, plná komických situací, písniček a překvapení. Aby pohádka měla šťastný konec nastalo usmíření, kdy se oba sousedé napili čaje ze zázračné bylinky dobromysli. Nemohla chybět také svatba Aničky a vodníkova chlapce. Děti si připomenuly kouzla tradičních pohádkových postav, viděly dobré a zlé lidské vlastnosti. Zazněla také spousta moudrých rčení, jako například: „Když se mlynář spolčí s hastrmanem, nikdy už se nezastaví mlýnský kámen…“

26.02.2018