Lyžování na Vaňkově kopci

V letošním školním roce jsme nabídli dětem naší mateřské školy možnost zúčastnit se „Lyžování na Vaňkově kopci“. Letos této doplňkové sportovní aktivity využilo 12 dětí, dvě z nich dokonce ze třídy těch nejmladších. Protože několik dnů před zahájením kurzu intenzivně pršelo, obávali jsme se trochu, zda bude na svahu dostatek kvalitního sněhu. Nakonec však vše dobře dopadlo. Počasí nám po celý týden přálo.  Každý den po obědě jsme vyrazili autobusem na svah na Vaňkův kopec. Tam na nás již čekali naši instruktoři, kteří si děti rozdělili do skupin dle jejich lyžařských dovedností. Jména skupin si děti společně vymyslely – Tygři, Mimoni, Kmínci. Nejzdatnější dětí zvládaly již od prvního dne jízdu na velkém vleku, ostatní se pilně snažily naučit se vše potřebné k tomu, aby se z nich v budoucnu stali skvělí lyžaři. A značné pokroky byly jářku vidět! V závěru týdne pak již vyjeli na laně na kopec úplně všichni. Odměnou za celotýdenní snahu dětí a jejich závěrečný slalom před zraky mnohých rodičů byla medaile, diplom a také ovocný raut. Z každé skupiny byly vylosování tři nejlepší, kteří dostali dětský šampus a sladkou odměnu. Na kurzu se nám velice líbilo a již nyní se těšíme na příští rok.

19.02.2018