Jarní beseda se zahradkáři

V úterý 5. dubna po dvouleté pomlce naše žáky opět navštívili Zahrádkáři Těškovic se svou přednáškou na téma práce na jarní zahradě. Pánové Ing. J. Kupka a p. Z. Kupka žákům povídali, jaké jarní práce se na zahradě provádí. Prakticky nám ukázali sázení česneku a cibule a pěstování rajčat ze semínek. Aby nebylo jen u povídání, připravili si pro žáky test v poznávání jarních rostlin a prvních jarních bylinek. To naši žáci zvládli výborně, trochu více se potrápili při rozpoznávání nakvetených větviček ovocných stromů. Bohužel nám počasí příliš nepřálo a my jsme se nemohli společně se zahrádkáři vydat na naši školní zahradu. Ale zahrádkáři nás překvapili a přinesli naši zahradu dovnitř, do budovy školy, a to v podobě písně, kterou sami složili. Na závěr se s námi rozloučili ještě písničkou Brhlík a Sojka. Děkujeme jim za skvělou besedu, která byla pro žáky velmi přínosná a těšíme se na podzimní setkání. A to se jim již budeme moci pochlubit vlastními výpěstky ze školní zahrady :-)!

06.04.2022