Průzkumníci v Africe - divadlo v MŠ

V podělí 8.11. jsme v naší mateřské škole přivítali „Divadlo Letadlo“, které nás ve svém představení  Průzkumníci v Africe zavedlo na nejteplejší světadíl. Protože je Afrika od nás opravdu daleko, museli jsme letět letadlem. Vůbec jsme se nebáli, protože ho pilotovali naší kamarádi ze školky. Navštívili jsme  poušť Saharu, potkali velbloudí karavanu, dozvěděli jsme se, co je pyramida a svinga a také, že život v Africe není vůbec jednoduchý. Děti tam mají často hlad a místo učení ve škole, musí těžce pracovat. Ale v Africe bylo i veselo. Zpívalo se a tančilo s černoušky a se zvířátky, zažili jsme opičí hrátky, zebrám jsme proužky počítali, žirafí krk jsme ošetřovali, a ten není malý, velbloudům jsme zamávali a lvů, těch jsme se nebáli. S námi všemi v Africe byla velká legrace. Všude dobře, doma nejlíp, tak jsme se zase rádi vrátili domů. Příště se setkáme u ledních medvědů.

09.11.2021