Divadlo naruby v MŠ

V pátek 5. listopadu zavítalo do naší mateřské školy Divadlo Koloběžka. Jak to vypadá při divadelním představení? Sedneme si na lavičku, podíváme se na pohádku, zatleskáme. Ale dnes bylo všechno úplně jinak. Vyzkoušeli jsme si „divadlo naruby“. Nejdříve si děti měly představit, co vlastně divadlo je. Dozvěděly se, že divadlo se dělí na činohru, operu, operetu, balet, muzikál, pantomimu a loutkové divadlo. Viděly a samy si vyzkoušely, jak se staví scéna pro maňáskové představení, co schová opona, co jsou kulisy, rekvizity. Pak se podívaly na pohádku „Co malí medvědi o podzimu nevědí.“ To by mohl být konec, ale nebyl. Z dětí se stali herci. Každý herec, než začne hrát, se musí rozcvičit a hru nazkoušet. Děti si protáhly tělo, rozcvičily jazyk a připravily se na konkurz, který následoval po krátké přestávce. Na konkurzu byly všechny děti skvělé a tak jsme do hlavních rolí vybrali ty nejlepší z nejlepších.  Ani ostatní děti nezůstaly bez rolí. Staly se z nich zvířátka, musely se naučit písničku a zatančit ji.  A „herci“ nazkoušeli pohádku, kterou před kratičkou přestávkou viděli.  Představení, které předvedly děti, bylo skvělé! Naši malí herci se opravdu činili a od svých profesionálních kolegů sklidili velkou pochvalu.  Po představení a bouřlivém potlesku poskytli naši umělci rozhovor reportérovi rádia Koloběžka o tom, jak se jim hrálo a co se jim na hraní líbilo. Těšíme se na další podobné setkání.

09.11.2021