Školní výlet MŠ u Vodníka Slámy

Jak už název napovídá, proběhl školní výlet, který se uskutečnil 14. 6. 2017. Jeli jsme do Háje ve Slezsku, kde na tamní farmě u Vodníka Slámy, byl pro nás připraven dopolední animační program. Paní animátorka nás provedla okolím mlýna, kde se nacházela farma, děti měly možnost pohladit si koně, osla, kozy, ovce, poníky a procházely hejnem hus a mnoho dalších zajímavostí. Děti si mohly prohlédnout stáje, dozvěděly se, jak se o koně starat. Prohlídka pokračovala návštěvou bylinkové zahrádky, kde si děti mohly natrhat lesní jahody a seznámit se s nejrůznějšími bylinkami. Děti tím tak byly namotivovány na výrobu vonného pytlíčku z bylinek, který si z výletu odvezli domů na památku. Animační program byl velice bohatý. V dalších činnostech se děti trefovaly míčky na terč, třídily zvířátka, hrály hry, kreslily na role papírů zážitky z výletu a také navštívily dětské hřiště, kde se mohly pořádně vyřádit. Vyšlo nám krásné počasí, akce byla velice zdařilá, děti si odnesly spoustu zážitků a rádi se do mlýna opět někdy vydáme.